Filtry - jaké jsou typy filtrů

Na trhu je široká škála filtrů do klimatizací. Přečtěte si našeho krátkého průvodce a zjistíte, jaké jsou základní rozdíly mezi nejpoužívanějšími typy filtrů a na co si dát při nákupu pozor.

Elektrostatický filtr HD iAIR je standardním vybavením všech modelů klimatizací Rotenso® . Je to první bariéra pro prach, špínu a další znečišťující látky. Tento filtr lze vyjmout a vyčistit pod tekoucí vodou s jemným čisticím prostředkem. Po vysušení jej lze znovu nainstalovat do klimatizace. Vyplatí se to udělat alespoň jednou za měsíc.

Aktivní uhlíkový filtr iAIR se doporučuje do místností vystavených pachům (nepříjemné pachy biologického původu, cigaretový kouř nebo kuchyňské pachy). Umožňuje odstranit asi 90 % plynných škodlivin, jako je ozón, uhlovodíky, sloučeniny síry a dusíku. Filtr účinně zachycuje prachové částice a zvířecí chlupy.
Filtr s aktivním uhlím IAIR je standardní součástí modelů Rotenso® Firo a Rotenso® Elis . U ostatních modelů klimatizací lze filtr zakoupit u instalačního technika a snadno jej nainstalovat do klimatizační jednotky Rotenso®.

Antibakteriální filtr HEPA iAIR je široce oceňován odborníky a používá se také v čističkách vzduchu. Je známý svou vysokou přesností při pohlcování škodlivin. Je vyrobena ze slinutého skla, které zaručuje filtraci vzduchu póry 0,3 μm na úrovni 99,95 %. Filtr odstraňuje většinu mechanických nečistot, včetně prachu PM 2,5, který nejvíce škodí našemu zdraví. Jeho další výhodou je použití enzymů, které trvale odstraňují zbývající škodliviny ze vzduchu. Filtr dezinfikuje vzduch od buněk plísní, prvoků, bakterií a virů. Vzduch vycházející z klimatizace je proto extrémně sterilní. Antibakteriální filtr HEPA iAIR je standardně k dispozici u modelů Rotenso Mirai a Rotenso Imoto. U ostatních modelů klimatizací lze filtr zakoupit u instalačního technika a snadno jej nainstalovat do klimatizace Rotenso.

IAIR Super Ionizer není klasický filtr, ale doplňkové zařízení instalované do klimatizace při výrobě. Ionizátor vytváří záporné ionty, které obklopují a následně neutralizují viry, bakterie, roztoče a alergeny ze vzduchu. V důsledku toho se škodlivé sloučeniny přeměňují na částice H2O a uvolněný vzduch zůstává čistý téměř okamžitě poté, co se ionizátor dostane do kontaktu se znečištěným vzduchem. To má pozitivní vliv na naši pohodu a zdraví – stimuluje krevní oběh a zabraňuje vzniku chronických infekcí horních cest dýchacích. Řada klimatizací Rotenso zahrnuje modely Super Ionizer: Kuka, Versu Mirror, Versu Silver a Versu Gold.


Máte otázku? Potřebujete poradit?