Split x Multisplit

Klimatizace - jakou si vybrat: SPLIT nebo MULTISPLIT

Klimatizace instalované v domech a bytech je stále oblíbenější a oblíbenější. Klimatizace často využíváme v práci (např. v kanceláři) ale i doma, bychom rádi bydleli v letních měsících v příjemně chlazené místnosti . Dostupné ceny přístrojů a atraktivní design vnitřních jednotek výrazně přispěly k popularizaci klimatizací. Když začínáme s hledáním klimatizace, setkáváme se s pojmy SPLIT nebo MULTISPLIT . Přečtěte si našeho krátkého průvodce, abyste zjistili, co tyto pojmy znamenají.

SPLIT - Nástěnná dělená klimatizace

Nejoblíbenějším řešením, které často vídáme v bytech, domech nebo kancelářích, je nástěnná klimatizace, která je rozdělení na venkovní a vnitřní jednotku. Skládá se z vnitřní jednotky namontované na stěně a venkovní jednotky, která se nejčastěji instaluje na fasádu budovy, střechu, balkon nebo přímo na zem. Jednotky jsou propojeny elektrickým řídicím systémem a měděnými trubkami, které umožňují dopravu chladiva. Nejčastěji se toto řešení používá k chlazení a nebo ohřevu jedné místnosti.

MULTISPLIT řešení

V situaci, kdy chceme efektivně ochladit více místností v bytě či kanceláři, je racionální volbou multisplitové řešení . Skládá se z minimálně dvou a maximálně pěti vnitřních jednotek pro provoz s venkovní jednotkou. Každou z vnitřních jednotek lze samozřejmě samostatně ovládat. Volba multi split řešení je obvykle nákladově efektivnější než nákup několika samostatných splitů.


Máte otázku? Potřebujete poradit?